אודות מכון שער הביטחון

מטרת מכון 'שער הבטחון'

מכון "שער הבטחון" הוקם במטרה להביא את בשורת האמונה, ליידע כל יהודי באשר הוא שכל בעיה, בכל תחום ובכל רמת קושי, עשויה להיפתר בעזרת אמונה תמימה.
באמצעות שער הבטחון פותחים שער לחיים שלווים. חיים של אמונה הם חיי אמת מלאי רוגע, שלווה ושמחה.
מאות אלפי אנשים מעידים שהחיבור שלהם למכון הוא הדבר הטוב ביותר שקרה להם. כל מהלך חייהם השתנה לטובה. הם רגועים יותר, פנויים יותר, שלווים ומצליחים יותר.

מתי נוסד?

ד' באייר תשע"ח

איך?

בקיץ תשע"ח התפרסם בכל העולם סיפור מטלטל וכאוב.
בהשגחה פרטית מופלאה הגיע הסיפור לאזניים הנכונות, גרם לסגירת מעגל מפעימה ועורר הדים עצומים שמהדהדים עד היום.
ר' דוד קלצקין, שפרסם את הסיפור לזיכוי הרבים, לא שיער איזו עוצמה גלומה בסיפור, וכמה יהודים יתחזקו בזכותו. רבים הרגישו כי יש כאן מהלך שמימי שמטלטל את העולם כולו.
הרב פינחס שפר שיחי' קלט את הפוטנציאל האדיר שגלום כאן. אם סיפור אחד עשוי לחולל מהפך שכזה, אין ספק כי סיפורים רבים מעין זה יהפכו את פני המציאות בעולמנו וירוממו מיליוני יהודים. הרב שפר ראה בכך אות משמיים, כי הגיע הזמן להקים את מפעל הסיפורים הגדול – מכון שער הבטחון. כאן יוכל כל אדם לספר את סיפורו האישי, ולהרבות כבוד שמים.
תוך יום (!) נפוץ הקו בכל רחבי העולם.

הכולל של רבי שלומקה

הרב אלה ראטה, נאמנו של האדמו"ר הרה"ק שלומקה מזוויהל זי"ע, מספר כי הרבי ביקש ממנו מספר פעמים להקים כולל שבו יתאספו מדי יום עשרה אברכים ויספרו סיפורי השגחה פרטית. הרבי אמר: "אם יהיו בירושלים עשרה אברכים שיספרו סיפורי השגחה פרטית בכל יום, העולם ייראה אחרת".
רצונו של הצדיק קם והיה. שבעים שנה לאחר מכן הוקם כולל כזה של מאות אלפי איש מכל העולם…
מכון שער הבטחון חי אמונה ומזרים חיים מתוקים לכל אדם שמתחבר אליו.

הקו כולל:

חיים אמונה – סיפורים אישיים:

אנשים שזכו לראות גילוי של השגחה פרטית משתפים את אלפי המאזינים בהתעוררות שחוו. הם גוללים סיפורים מרגשים ומפעימים על ארועים יוצאי דופן, סיפורים שהתפרסו על פני שנים רבות וסיפורי יום יום שמנקדים את החיים בחיוכים מן השמיים.
תוכלו לספר את סיפורכם האישי בקולכם האותנטי, או לבקש שאחד מחברי המכון ישמיעו. ניתן גם לשלוח סיפורים במייל או בפקס, ואחד מחברי המערכת ישמיע אותו בקו.

על הסיפורים שתספרו לעמוד בקריטריונים הבאים:

  1. המעשה קרה לכם בעצמכם או ששמעתם אותו מכלי ראשון. על הסיפור להיות מהימן ומדויק.
  2. הסיפור תואם לדרך התורה הקדושה כמקובל בקהילות החרדים לגווניהם. לא יתקבלו סיפורים שנותנים ביטוי לשיטות קיצוניות.
  3. סיפור שהאוירה שבו היא חיובית, והוא תורם לקרבת אלוקים ולאחדות העם.
  4. עדיפות תינתן לסיפורים בעלי מוסר השכל מיוחד, שיש בהם נקודה ספציפית של חיזוק ומודעות למעשים.
    לומדים אמונה – הקו מגיש קורסים מקיפים ללימוד ענייני אמונה ובטחון.

לומדים אמונה – הקו מגיש קורסים מקיפים ללימוד ענייני אמונה ובטחון:

שער הבטחון  \  עם ר' דוד קלצקין שליט"א

לימוד מעמיק ועקבי בספר היסודי 'שער הבטחון – חובות הלבבות'. כאן תקבלו הדרכה מעשית לאמונה ובטחון בכל המצבים על פי משנתו של רבינו בחיי. שיעור זה ירומם אותך מבחינה רוחנית ויביא לך שמחה, אושר, רוגע ושלוה אמתיים ומוחשיים.
מאזינים קבועים מעידים שההקשבה לשיעורים שינתה את חייהם מהקצה לקצה, ושגרת היום יום שלהם הפכה למרוממת. הם נעשים טובים יותר, חשים רגוע יותר, ומתנהלים בחייהם בצורה מושכלת ומוצלחת הרבה יותר. השפעה מיוחדת ניכרת על חיי המשפחה של המאזינים. אנשים סיפרו ששלום הבית שלהם השתפר עשרת מונים מאז שהתחילו להקשיב לשיעורים.

שיעור שמשנה חיים  \   עם הרה"צ ר' יהודה מנדל שליט"א מליקווד, מזקני נובהרדוק

העצמה אישית על ידי אמונה. נותן בטחון בכח של האדם, וביכולת שה' נתן לכל אחד. בשיעור מודרכים המאזינים לראות את הטוב שבתוכם ובזולתם. שיעור זה מושך ישועות גלויות. רבים גילו את עצמם מחדש, ולראשונה – התחילו לחיות חיים של טעם.
השיעור מוגש פעם בשבוע בשלוש שפות: עברית, אנגלית ואידיש.

שפע בכלכלת הבית  \  עם הרה"צ ר' בעריש שנייבלג שלט"א

מאות משפחות שנקלעו לחובות עצומים ויצאו מאפילה לאורה עברו אצל מוסר השיעור. לרב משנה סדורה כיצד לצאת מחובות ולהמשיך שפע וברכה לכל משפחה בישראל. תמצית השיטה: אמונה ובטחון הם היסוד לשפע בבית, ולחיים שיש בהם עושר, אושר וכבוד. מה מקומם של הבנקים בחיינו? איך נתייחס לפנקס שיקים? איך אפשר לחיות רק על מזומנים? משמיעת שיעורים אלו תצאו מופתעים, עם חשיבה יוצאת מהקופסא, ועם דרך חיים יציבה ובוטחת בכל שלב, מהיותכם זוג צעיר, והמשך בשנות גידול הילדים ונישואיהם בשעה טובה ומוצלחת.
השיעורים נמסרים באידיש ובעברית לסרוגין. כל שיעור מושמע בשתי השפות. כל שבועיים שיעור חדש.

'הבטחון היומי'  \  עם הרב פינחס שפר – יו"ר הארגון

5 דקות של חיזוק אוהב מיהודי ליהודי מדי יום ביומו. בחמש דקות תשמעו סיפור מרגש, אמרה מצדיקים והעמקה בענייני בטחון. ארוחת בוקר שמעניקה אנרגיה חיובית וזורמת לכל אורך היום.

העלונים הכחולים

עלון 'השגחה פרטית' – העלון המעניין ביותר והנפוץ ביותר. בעלון מופיעים הסיפורים המרתקים והמחכימים ביותר מהסיפורים שנשמעים בקו, כתובים בשפה מושכת ובסגנון חי ומרגש. בעלון תמצאו גם את 'פרויקט השו"ת', שאלה מעשית מאת אחד מהקוראים, וקוראינו הנאמנים באים לעזרתו בתשובות נפלאות ממקורותינו.
העלון חושף את הציבור לחשיבה חדשה של חיי אמת עם אמונה שלמה ובטחון חזק. הסיפורים מדברים בעד עצמם לכל שכבות הציבור. השיעור של הרב קלצקין מכוון ומדריך, והשיתוף של הקוראים מחזק ומעצים. עלון שהוא חויה מענגת לכל המשפחה.
העלון מופץ ברחבי העולם בעברית, אידיש ואנגלית.

החזון שלנו

השאיפה שלנו היא לכבוש את העולם כולו למען שמו יתברך. שלא תהיה פינה בעולם ש'השגחה פרטית' לא תגיע אליו.
גם צעירי הצאן מחכים לנו. אנו מתכננים להנגיש את החומר לילדים על ידי מיזמים שונים, ולהגביר את המודעות בקרב הצעירים לחיים של אמונה, בטחון ומידות טובות.
אנו מתפללים לסיעתא דשמיא ובטוחים ברחמי הבורא יתברך שנזכה להגדיל את שמו ולהרבות פעלים עוד ועוד בהטמעת האמונה והבטחון בכל יהודי.
אנו מעוניינים לשתף יהודים רבים ככל האפשר במיזמי המכון, כדי שכולם יוכלו לקחת חלק בזכות הגדולה של פרסום נפלאות הבורא וקרוב הגאולה השלמה.

קבלו את העלון שכולו השגחה ותזכו לחיות חיים מאושרים יותר!

קבלו את העלון שכולו השגחה
ותזכו לחיות חיים מאושרים יותר!

משהו טוב נותנים גם לחברים! מתחזקים מהעלון? מזכים גם את החברים!

משהו טוב נותנים גם לחברים!
מתחזקים מהעלון?
מזכים גם את החברים!